Photos

Photographer's Note

TTE.ün değerli usta fotoğrafçılarından Tolga Bermek ve Hakan Yaşar için;
Sevgili Aydınlı hemşehrim Hakan, TE okulunda kendini çok iyi geliştirenlerdensin ve bugün ne mutlu çok iyi ustaların arasındasın, İngiltere den sonbahar güzelliğini harika anlatan karende olduğu gibi mükemmel ve özenli fotoğraflarını seyretmek her zaman büyük keyifti. Dün Cumhuriyet Bayramı coşkusunu daha güzel yaşamak için akşam üzeriden itibaren İstanbuldaydım.Küçüksu Kasrının günbatımı öncesi manzarası çok güzeldi.Beğeneceğini umarak bu kareyi Tolga Beyle ikinize armağan etmek istedim.Senin için ayrıca WSta Güzelçamlı sahilinden bir karede var.Yaşamının istedediğin güzellikte sağlıkla ve başarılarla dolu geçmesini dilerim.
Sevgili Yurdışı temsilcimiz Tolga Bey,görevli olduğunuz Portekizde ve Türkiye tatillerinizde genelde Ankara civarıda çektiğiniz muhteşem karelerinizi izlemek bizler için mutluluktu,Lizbon u sayenizde gitmeden tanımış olduk.Jakaranda zamanı orada bir kahvenizi içmek umarım kısmet olur.Seçkin kişiliğinizle Dışişlerinde ülkemizi temsiliniz için sizi kutluyor ve bu güzel karelerinizle bulunduğunuz ülkeyi bizlere tanıtımınız için teşekkürler ediyorum.İstanbul aşığı olduğunuzu biliyorum Boğaziçininin mücevherlerinden Küçüksu Kasrının bu karesini Hakan ve sizin için armağanın uygun olacağını düşündüm WS ta sizin için Ankaradan bir kare daha var.Kariyerinizde hedeflediğiniz üstün başarılar ve özel yaşamınızda sağlık ve mutluluklar diliyorum Hoşçakalın

--------------------------------------------------
Küçüksu Palace or Küçüksu Pavilion, aka Göksu Pavilion, (Turkish: Küçüksu Kasrı) is a summer palace in Istanbul, Turkey, situated in Küçüksu neighborhood of Beykoz district, at the Asian shore of Bosphorus between Anadoluhisarı and Fatih Sultan Mehmet Bridge today. The tiny palace was used by Ottoman sultans for short stays during country excursions and hunting.

The palace was commissioned by Sultan Abdulmecit (1823-1861), and designed and constructed by the Armenian-Turkish architects Garabet Amira Balyan and his son Nigoğayos Balyan in the baroque style. A two storey timber palace on the waterfront here, built during the reign of Mahmud I (1696- 1754), by his Grand Vizier Divittar Mehmed Pasha and continued to be used by Selim III (1761-1808) and Mahmud II (1785-1839), gave place to the new palace, which was completed in 1857.
During the reign of Sultan Abdulaziz (1830-1876), more elaborate decoration was added to the façade.
-----------------------------------------------
Küçüksu Kasrı veya Göksu Kasrı,
Boğaz kıyısında, Göksu'dadır. Günümüze ulaşan kasır, burada daha önce var olan ve yıkılan eskisinin yerine Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılmıştır. İnşası 1856 yılında tamamlanan kasrın mimarı Nigoğos Balyandır. Yüksek bir subasman üzerine iki katlı olan yapı barok stildedir. Mermer kaplama olan dış yüzeyi daha sonra rokoko bezemelerle süslenmiştir. İç dekorasyonu da çok özenlidir. Binanın içindeki Barok merdiven, mermer fıskiyeli süs havuzu ve çeşme göz alıcıdır.

tober, s_lush has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 2595
Points: 12
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH