Photos

Photographer's Note

It is -6° (F = -21° C) outside, the wind is howling. An Arctic cold front has extended the kids' winter break by two days. I am already tired of the cold and have decided to combat it psychologically by posting a photo from the summer.

This is a snapshot of the Lazy River at Sandcastle Waterpark. These people have accepted Sandcastle's invitation to "take time to relax as the gentle current drifts you down a quarter-mile of floating fun along the river and under the slides, lounge in single tubes and double tubes available at the Lazy River entrance."

This winter, too, shall pass.


Tembel Nehir

Dışarda sıcaklık -6° (F = -21 ° C), rüzgar inliyor. Bir Arktik soğuk cephesi çocukların kış tatilini iki gün uzattı. Şimdiden soğuktan bıktım ve bununla bir yaz fotoğrafı yayınlayarak psikolojik mücadele etmeye karar verdim.

Bu Sandcastle Suparkı’ndaki Tembel Nehir’den bir çekim. Bu insanlar Sandcastle’ın "nazik akıntı sizi çeyrek millik yüzen eğlenceli nehir boyunca ve kaydıraklar altından bir aşağı sürüklerken dinlenmek için zaman ayırın, Tembel Nehir girişinden alınabilen tek ve çift tüplere uzanın" diyen davetini kabul etmişler.

Bu kış da geçecektir.

holmertz, danos, ikeharel, worldcitizen, ourania, fritzi007 has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 1830
Points: 28
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 4713 W: 198 N: 9969] (37081)
View More Pictures
explore TREKEARTH