Photos

Photographer's Note

TTE.çok değerli ve özel,iki eğitimcisi, sevgili dostlarım Didem Aydınmakina ve Nesrin Demirdüğen için;

Ülkemizin en önemli ve hala halledilmemiş - kişisel olarak giderek daha kötüye gideceği endişesini taşıdığım- sorunu olan eğitim meselesini aydınlatmada, meslek seçiminizle rol aldığınız için öncelikle sizleri kutluyorum.
Sevgili Nesrin, o çok güzel ifadeli yazılarından, Atatürkçü düşüncelerinden bu konuda çok iyi eğitimci olduğunu anlıyabiliyorum.Ülkemizin en batısında doğup büyümüş şu anda Hakkarinin Yüksekovasında görev yapıyorken, doğunun çocuklarına ışık olduğun için de çok özelsin.Bu çok kutsal görevinde üstün başarılar ve hakettiğin mutlulukların gerçekleşmesi diliyorum.
Sevgili Didem seninle ilk Egeden kareni gördüğüm andan itibaren aramda özel bir bağ oluştu ve yanılmadığımı diğer o çok güzel çocuk fotoğraflarının devamı geldikçe,yazdığın çok değerli açıklayıcı notlarınla daha iyi anladım.Yaptığın iş ve mesleki etkinliklerine hep gıpta ettim,harika bir görev yapıyor elinize düşme şansını yakalayan çocuklarımızın yeteneklerini ortaya çıkarıp kuyumcu gibi onları işliyorsunuz,ne mutlu sizlere.Hem ailenle özel yaşamında hem mesleki kariyerinde sağlıklı güzel mutlu yıllar ve üstün başarılar diliyorum.
Burası Pera müzesinde,Doğunun cazibesi ORYANTALİSTLER adıyla şu anda İstanbuldaki en güzel serginin sunulduğu 3 katlı salonlarından birinden bir görüntü.Fotoğraf çekmek bu sergiyle kesinlikle yasaklanmış, her katta iki güvenlik görevlisi kimseye göz açtırmıyor ben ne yapıp ettim 7-8 kare çektim bunlardan birini, çocuklar için atölye çalışması yapan görevli genç ve ana babaların arkadan mutlulukla etkinliğe katılan çocuklarını izlediği bu kompozisyonu sizlere armağan etmeyi düşündüm.Beğeneceğinizi umuyorum.Sergi Ocak ayına kadar devam ediyor,seyredip dışarı çıktığımızda büyülenmiş gibi bir süre kendime gelemedim.İstanbula geldiğinizde mutlaka vakit ayırıp görmenizi öneririm
(2-Kasımda görüşebileceğimiz haberine çok sevindim)
------------------------------------------------
The Lure of the East”
Between 26 September 2008 and 11 January 2009, Suna and İnan Kıraç Foundation Pera Museum welcomes “The Lure of the East” British Orientalist Painting exhibition organized in association with Tate Britain, one of the most distinguished art institutions of the world, and the British Council. The exhibition brings together some of the most important works of British Orientalist painting around the world.
-----------------------------------------------
Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi; 26 Eylül 2008 - 11 Ocak 2009 tarihleri arasında, dünyanın en köklü sanat kurumlarından biri olan Tate Britain ve British Council işbirliğiyle hazırladığı ve Britanya oryantalist resminin dünyadaki en önemli örneklerinin yer aldığı “Doğu’nun Cazibesi” Britanya Oryantalist Resmi sergisine ev sahipliği yapıyor.

Şubat 2008’de ABD’de Yale Center for British Art galerilerinde ve Haziran 2008’de Tate Britain’ın Linbury Galerileri’nde gerçekleştirilen ve her iki ülkede de sanatseverlerden büyük ilgi gören The Lure of the East sergisi, Doğunun Cazibesi adıyla Pera Müzesi’nin 3 katına yayılıyor. Amerika ve İngiltere’den sonra üçüncü durağı İstanbul ve Pera Müzesi olan sergide yer alacak 105 başyapıta; Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyonundan, Osman Hamdi Bey’in İki Müzisyen Kız ve Henry Bone’un Thomas Hope’un Türk Giysileri İçinde Portresi resimleri ile Topkapı Sarayı Müzesi Koleksiyonundan, David Wilkie’nin Sultan Abdülmecid’in Portresi resimleri de eşlik ediyor. Sergi, Şubat 2009’da, dördüncü durağı olan Sharjah Sanat Müzesi’nde açılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ne yola çıkacak.

WS ta bir bu günlük tek hakkım kalmış orada her ikiniz için ikinci bir kare var.SEVGİLERİMLE

Photo Information
  • Copyright: Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
  • Genre: Places
  • Medium: Color
  • Date Taken: 2008-10-26
  • Categories: Artwork
  • Exposure: f/3.3, 1/50 seconds
  • More Photo Info: view
  • Photo Version: Original Version, Workshop
  • Date Submitted: 2008-10-28 3:56
  • Favorites: 1 [view]
Viewed: 3820
Points: 28
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH