Photos

Photographer's Note

Turkish : Bu köy ise İstanbul'a 190 km, Ankaraya 240 km civarı uzaklıkta Batı karadeniz bölgesininde yer almaktadır. Resimde görünen köy'ün geçmişte bu bölgede değilde daha farklı bölgedeymiş, zamanında bulundukları bölgede hastalık çıkması nedeni ile esas yerleştikleri alandan ayrılarak 2 km uzağa yerleşmişler. Köyde Ordulu,Muhacır,Çerkez yaşamaktadır.


Ayrıca yine resimde görünen dağların üzerinden çin'e giden ipek yolu geçmekteymiş. O dağların hepsinin ayrı birer isimleri var. Yine o köyde 2 dere mevcut, derenin biri yaz aylarında kurumakta,diğer dere ise köyünde adını aldığı gibi (saridere) köyün şuan içme suyu olarak kaynağından alınıp dağ'ın tepesinde depolanmaktadır.


Düzce İli Ovasının Başladığı yerdir. Bu bölgeler için çok eskiden farklı farklı söylentiler vardır.bu söylentilerden bir kitap bile yazılabilir.

English : By the way, the Silk Road is going through on the mountains seen in the photo. Every mountain has a special name for itself.

Note : I'll put here the English explanation soonest

onurdongel, DJ_Mic_Check has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 2019
Points: 2
Discussions
Additional Photos by Ahmet Bozdemir (abozdemir) Gold Star Critiquer/Gold Workshop Editor/Silver Note Writer [C: 125 W: 62 N: 44] (406)
View More Pictures
explore TREKEARTH