Photos

Photographer's Note


Istanbul Trip, Day 5, Scene 2

The evening of the 5th day, we went to Zorlu Center, home to residences, a shopping mall, offices and Istanbul's newest performing arts center. Sister had got tickets for Istanbul State Symphony Orchestra's concert. We arrived a little early and explored around. This is one of the towers rising above the shopping mall.

As much as I would like to have taken this with my DSLR, I did not want to drag the behemoth into a concert hall, so a small point-and-shoot would have to do for the evening.İstanbul Seyahati, Gün 5, Sahne 2

5. gün akşamı, konut, alışveriş merkezi, ofis ve İstanbul'un en yeni sahne sanatları merkezine ev sahipliği yapan Zorlu Center’a gittik. Ablam İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası'nın konseri için bilet almıştı. Biz biraz erken geldi ve çevreyi araştırdık. Bu alışveriş merkezi üzerinde yükselen kulelerden biridir.

Her ne kadar bunu DSLRım ile bu almak isterdimse de, bir konser salonuna devi sürüklemek istemiyordum, bu yüzden küçük bir doğrult-ve-çek bu akşam için yetecekti.

jcpix, pajaran, ikeharel, Royaldevon, marabu61, pierrefonds has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 866
Points: 24
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 4463 W: 176 N: 9415] (35051)
View More Pictures
explore TREKEARTH