Photos

Photographer's Note

Aydos Tepesi ve eteklerindeki doğal güzelliklerle bezeli mesire yeri, günlük dinlenme ve aktiviteler için ideal bir atmosfer sunmaktadır. Adını tarım tanrıçası Damatrys'dan alan saha içinden, 537 metreyle istanbul'un en yüksek noktası olan Aydos Tepesi rahatlıkla görülebilir. Osmanlı imparatorluğu döneminde av alanı olarak kullanılması çam ağaçlarından oluşan ormanının ne denli zengin olduğunu ortaya koymaktadır. 15 dakikalık bir yürüyüşle tırmanacağız yükseltilerin güzelliği bütün yorgunluğunuzu unutturacaktır. Hele hele akşam vakti, adalar üzerinde güneşin batışını seyretmek hiçbir şeye değişilmez.

Aydos Dağı (Turkish: Aydos Dağı, "Mount Aydos") (537 m) is the highest point of Istanbul, Turkey where is located on the northern side of the district Kartal.

Aydos name comes from Aydos Fortress where is next to the hill which was built in first half of 6th century by Romans. Today, the ruins of Aydos Fortress is in Sultanbeyli district of Istanbul.

Charo has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 5249
Points: 20
Discussions
Additional Photos by Oncel Manav (oncel) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Silver Note Writer [C: 102 W: 26 N: 27] (1407)
View More Pictures
explore TREKEARTH