Photos

Photographer's Note

Ayvalık Çınarlı camii Aya Yorgi kilisesi olarak yapılmış Cumhuriyetten sonra camiye çevrilmiş minaresi 1952 yılında bir hayırsever tarafından yaptırılmıştır.Restorasyonu yeni tamamlanan cami namaz vakitleri dışında kapalı olduğundan sabah giremedim öğle namazından sonra imam kısa süreli fotoğ. için izin verdi 4-5 kare çekebildim.Bu görünen bölüm mihrabın solunda kalan Kiliseye ait süslemeler.Aynı mekanda hem camii hem kiliseye ait detayları görebileceğiniz bu sonderece güzel ve entersan camiyi Ayvalığa gittiğinizde mutlaka görmenizi öneririm

Agia İorgi ( Aya Yorgi ) Çınarlı Camii:Çınar ağaçlarının yaşlılığını ve sükunetini bahçesinde toplamış kendi görüntüsünü gökyüzüne doğru açmış gibi duran Agia İorgi. Tarihi çınarlar sanki onun yaşamışlığını tanımlar. Kilise, ağaçları gibi ulu ve vakur görüntüsüyle kent içindeki tarihi yapıların en görkemlisidir. Anıtsal mimarisi ile yanı başından geçerken bile gölgesini sokağa akıtarak insanı selamlar.
Ayvalık tarihi yapılar 'dan alındı


WS ta caminin dış görünümü var

Photo Information
Viewed: 4134
Points: 54
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH