Photos

Photographer's Note

Trabzonspor Müzesi = Şamil Ekinci Müzesi müzesi= Alınteri Müzesi

Trabzonspor Museum demek, aynı zamanda alınteri ile kazanmak demektir.
Bu arada ingilizce'de alınterinin karşılığı olmaması bana ilginç geldi.

2011 yılında Türkiye'de patlak veren şike skandalında bütün siyasi partiler taraftarı çok olan takıma sahip çıktılar. Hiçbir siyasi parti "suçlular cezasını çeksin" demedi. Alınteri, emek, ahlak ve hukuk da demedi. Daha önceden ağızlarından düşürmedikleri fairplay'i bir kere bile ağızlarına almadılar. Şike yapanlara(FB,BJK,SİVAS ...) ceza vermediler, üstüne üstlük ödüllendirdiler. Ve maalesef Avrupa; yani UEFA bile bizim politikacılara ve spor yöneticilerine ayak uydurdu.
Hatta o dönem TFF başkanı olan zat, şikeci takımına ceza vermemek için istifa etti. Yetmezmiş gibi 2 sene sonra en büyük şikeci takıma başkan olmak için elinden geleni yaptı,siyasetçiler de ona destek verdi.
Şimdi o siyasi partiler hafta sonu yapılacak seçimde benden oy bekliyor.Yahu ben size nasıl oy vereyim,nasıl?


Trabzonspor Museum , is that at the same time, to earn by hard work!
In Turkey match-fixing scandal that erupted in 2011 in the team with all political parties appeared to have a lot of fans. No political party "'re criminals be punished" bundle. Sweat, labor, ethics and the law of the bunch. Previously they drop from the mouths of fairplay even once they receive their mouths. Those who handicapping (FB, BJK, Sivas ...) were not criminal, were rewarded on top. And unfortunately, Europe, ie our politicians and sports administrators UEFA even kept pace.
Even TFF president of the entity that period, fixer team resigned to avoid the penalty. After two years were not enough to make the biggest fixer, club president did his best, politicians gave him support.
Now that the political parties in the election will be held the weekend how you vote for me wait how?
(Çeviri google translate ...)

Nobody has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 1031
Points: 4
Discussions
  • None
Additional Photos by ahmet gedikli (ahmetgedikli) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 3431 W: 74 N: 2875] (25609)
View More Pictures
explore TREKEARTH