Photos

Photographer's Note

Görmeyi hep istediğim bir yerdi,ve tekrar gideceğimden de şüphem yok...Ankara'nın aksine düzeni ve sosyal etkinliği ile görülmeye değer bir yer..
Konak, İzmir’in kültür, sanat ve eğlence merkezi olması nedeniyle yerli ve yabancı tüm turistlerin uğrak yeri durumundadır. Özellikle Kemeraltı Çarşısı İlçe ekonomisine ve İzmir'in tanıtımına önemli katkılar yapar. Yine Konak ilçesinde bulunan antik Smyrna kentinin Romalılardan kalma Agora ören yeri turistlerin ziyaretine açıktır. Konak ayrıca başta Karşıyaka gelmek üzere, İzmir'in diğer iskeleleri ile denizden bağlantıyı sağlayan Konak İskelesi ve Konak Meydanı ile de ünlüdür. Konak sahil yolu, yürüyüş parkurları özellikle hafta sonları bütün İzmir'lilerle dolup taşar.

Most of this busy square is occupied by the Central Bus Station, the İzmir City Hall, and the Konak Mosque. At the center of the square is the İzmir Clock Tower, an old landmark built in 1901. The square is also near Kemeraltı İzmir's major market (Bazaar) district. At the south end of the square is the Cultural Cenre of the Ege University which includes an opera house, a music academy ,and a museum of modern art.

Budapestman, paololg, mozzy27, yedirenk, danos has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 1090
Points: 20
Discussions
  • None
Additional Photos by Yagmur KILIC (ymrk) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 1442 W: 145 N: 1953] (15085)
View More Pictures
explore TREKEARTH