Photos

Photographer's Note

Kaçkarların Kahramanları -yada Kartallarımı deseydim!- M.Emin Ayhan,Hasan Önder ve Asım Haberal için;
Sevgili dostlarım,TTE. de muhteşem fotoğraflar ve detaylı anlatımlı notlarla yörelerinin güzelliklerini sizler kadar bütün benlikleri,çabaları, emekleri ile tanıtan başkası yoktur sanırım. Hepimizin aklına, beynine çivi çakar gibi, Doğu Karadenizin yaylalarını göllerini, muhteşem dağlarını, çiçeklerini tam anlamıyla yerleştirdiniz,ve fırsatını bulur bulmaz oraları görme isteği her TTE.linin yüreğinde mutlaka var. Yaşamımın 2.5 altın yılı olarak tanımladığım TE üyelik süremde kazandığım görsel ve kültürel zengiliğimin başlıca konusu Karadeniz bölgesi oldu diyebilim,bunu en çok sizler sağladınız sadece benim için değil bu sitede az çok kalanların bile unutamıyacaklarının başında yer alıyorsunuz. Tanıtımlarınız için sonsuz teşekkürler ederim.Asımın en son nezaman karesi gelmiş diye bugün baktığımda Eylül de veda ettiğini gördüm.Yaşamının bundan sonraki yıllarında sağlık başarı ve mutluluklar dilerim.
Sevgili Hasan bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı varmış birbirimizin kahvelerini içmedik ama çok güzel paylaşımlarımız oldu, benim kendi adıma seninle aramda bir gün bile kırıcı bir şey geçtiğini hiç hatırlamıyorum ,sana bu saatten sonra artık,ne oldu demiyeceğim.Herkese veda ederken sana hoşçakal demeden gidemezdim.Özgürlüğün,sevdiğin hayat tarzın,yaşamın boyunca dilediğin biçimde sağlıkla, refahla, mutlulukla hep devam etsin diyorum.
Sevgili Mehmet Emin, güzel fotoğraflarını seyrettikçe öğrencilerinin ne kadar şanslı olduklarını hep düşünmüşümdür ,doğayla böylesi içiçe olunca onlara yaşamın anlamını, tadını, tuzunu ne güzel aktarıyorsun kimbilir,herbirine fotoğraf zevkinide aşılamışsımdır mutlaka,o bile yeter.Belgesel tadında bizlere sunduğun harika fotoğraflarını seyretmeye elbette devam edeceğim.Yaşamının sağlıkla mutlulukla ve fotoğrafların kadar güzel sürmesini diliyor ve Hoşçakal diyorum.
-------------------------------------------------------
Karadenizin doğasına yakıştırdığım bu örtülü köprüyü,Montrö-Luzern arasında yol boyu bize eşlik eden Aare nehrinin kollarından birinin üzerinde gördüğümde çok beğendim,dar ve tek şeritli akıcı trafiği olan yolda arabayla giderken,geri gitme şansım olmadığından biraz geçtikten sonra durabildik ve ters ışıkta çekmek zorunda kaldım .Trenle seyrederken çok köprüler gördük ama camdaki yansımalar ve hızlı geçiş nedeni ile çekimler iyi çıkmadı.

.WS ta iki kare daha var birisi oldukça sürprizli ve düşündürücü ama yaşamın gerçeklerinden ne yazıkki.
-----------------------------------------------------
A covered bridge is a bridge, often single-lane, with enclosed sides and a roof. They have typically been wooden, although some newer ones are concrete or metal with glass sides. Especially associated with the nineteenth century, covered bridges often serve as prominent local landmarks and have long attracted the attention of historic preservationists.
Construction details
Early bridges were made of wood, especially where it was a plentiful resource. Wooden bridges tended to deteriorate rapidly from exposure to the elements, having a useful lifespan of only nine years. Covering them protected their structural members, thus extending their life to 80 years or more. Covered bridges were also constructed to be used by travelers during storms and inclement weather.
Most wooden covered bridges employ trusses as their key structural design element. A popular design was the Brown truss, known for its simplicity, but others were also used.

mehmetemin, yedirenk, saylan-cb, pablominto, dokadak, nes7 has marked this note useful

Photo Information
  • Copyright: Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
  • Genre: Places
  • Medium: Color
  • Date Taken: 2008-09-27
  • Categories: Nature
  • Exposure: f/4, 1/100 seconds
  • More Photo Info: view
  • Photo Version: Original Version, Workshop
  • Date Submitted: 2008-11-05 11:49
Viewed: 3008
Points: 18
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH