Photos

Photographer's Note

TTE.in en çalışkan Karadenizlileri sevgili Parpali,Zeynep Haşimoğlu ve Ahmet Naci Okutan Bey için;
Sevgili Zeynep,sende benim bu sitede en sevdiklerimden ve yakın olduklarımdan birisin,Karadenizin kadınlarının çalışkan olduklarını hep duyuyor biliyoruz sizin oralara gidip görenlerin anlatıklarına göre, bu anlamda tam bir örnekmişsin.Baba ocağını ve işini sahiplendiğin için seni ilk tanıdığımda kutlamıştım,ne mutlu ailene ve sana, işi çok güzel götürüyorsun.Bir gün bende oralara gelip, sana sürpriz yapmayı çok isterim.Vakit bulduğunca yörenizin güzelliklerini tanıtmayı görev bildiğin içinde seni kutluyorum.Sizin İsviçreli Heliskiciler Ayderdeki sportif faaliyetlerine yine devam ederler herhalde ,WSta senin için bir kare daha var,kendilerinden, o gördüğün gondolalardan sizin orası için kurmalarını rica ediyorum geldiklerinde gösterirsin.20 dakikada zirveye kolayca çıkılıveriyor. Benim gibi yokuşları çıkarken zorlananlar için çok keyifli yolculuk sunuyor bu tesisler.
Sevgili Parpaliciğim yaşamında bütün hayallerin ve umutlarının gerçekleşmesini diliyor seni sevgiyle kucaklıyorum ve sanada Hoşçakal diyorum.
Sevgili Ahmet Naci Bey,emekli öğretmen olarak vaktinizi lokallerde diğer yaşıtlarınızla birlikte vakit öldürmek yerine ,canla başla,yörenize yaptığınız turizm hizmetlerinden dolayı sizide yürekten kutluyorum.Hem etkinliklerde rehberlik yapıp hem harika fotoğraflar çekerek Doğu Karadenizi mükemmel tanıtan gönüllü elçilerinden birisiniz.Sayenizde Bölgenizin bütün güzelliklerini tanıdım, notlarınızda yazdıklarınızdan öğrendim,bir gün hem sizinle hem de bölgenizin olağanüstü güzellikleri ile tanışmak dileği ile Hoşçakalın diyorum.Yaşamınızda sağlık,mutluluk, sevgi, saygı eksik olmasın.
WS ta sizin için bir kare daha var
Burası İsviçrenin en güzel yerlerinden biri Montreux den Zürihe giderken geçtiğimiz yol güzergahında bir vadi.Ama sizin yaylalarınız, muhteşem çiçekleri, gölleri ile daha zengin.Sizin ahşap yöresel mimarili evleriniz gibi,oranında ahşap düzgün yapılı sardunyalı evleri, her yerde göz kamaştırıyordu.

-----------------------------------------------
Chateau d'oex
A beautiful pre-Alpine walking area lies south of Château-d'Oex: La Pierreuse, the largest nature conservation area in western Switzerland contains rock areas, forests, abundant flora and flat moors. For both leading bikers and amateurs, the Pays-d'Enhaut offers a large network of marked mountain biking trails along the tracks of the 1997 world championships. You can indulge in white-water sports on the fast-flowing river Saane: canyoning, hydrospeed, canoeing /kayaking and river rafting. One of Switzerland’s most beautiful river rafting routes lies between the wild Vanel and Gérignoz gorges.The wide, sloping valley bowl in which it sits generates exactly the right kinds of thermal air currents for perfect hot-air ballooning, and the town is acclaimed as one of the world centres for the sport.

tober, ls7902, asajernigan, pandoraTE, bracasha75, cuneyt-sb, Benedict has marked this note useful

Photo Information
  • Copyright: Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
  • Genre: Places
  • Medium: Color
  • Date Taken: 2008-09-27
  • Categories: Nature
  • Exposure: f/8, 1/400 seconds
  • More Photo Info: view
  • Photo Version: Original Version, Workshop
  • Date Submitted: 2008-11-04 6:30
Viewed: 3211
Points: 32
Discussions
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH