Photos

Photographer's Note

The Aar is the longest river that both rises and ends entirely whit in Switzerland,its total length from its source to its junction with the Rhine comprises about 294 km,during which distance it descent 1.565 km draining an area of 17.620 km2 .
İsviçre benim favori ülkelerimden biri.2000 yılı Haziranın da Gebze den Dr., ecz.6 hanım arkadaş, 10 günlük kendimiz tur düzenledik.Sahibi İsviçreli olan İstanbuldaki Agence Swiss tur dan,Türçe açıklamalı detaylı bilgiler, yerel haritalar,Zürih gidiş Cenevre dönüş uçak bileti,tren ist. larına yakın Zürih,Luzern,Lugano,Montrö de otel rezevasyonu,ve de en çok işimize yarayan sadece turistlere has, 1 haftalık 270 frank ücretli Swiss Pass.biletimizi(ülke dahilinde tren, otobüs,vapur tramvay funiküler için geçerli olduğundan gişelerde hiç zaman kaybetmedik,istediğimiz vasıtaya bilet derdi olmadan bindik)temin ettik.Değerli hocamız Prof.Dr. Tarık Minkari ve Mim. Aydın Boysan ın gezi notlarından,Gezi dergisinin İsv. panoromik tren bilgilerinden,Kanal 8 in Seyehatname sindeki(her güzel şey gibi ne yazık o da kaldırıldı)İsv.Alp dağları belgeselinde öğrendiklerimizden,ortak prog.yaptık,harfiyen uyguladık ve hala unutamadığımız inanılmaz güzel rüya gibi geçen gezimizi gerçekleştirdik.İsviçre tümüyle şiir gibi,sadace güzellikler ülkesi.Bern i katedrali,Markt caddesi(saat kulesi ve çeşmeleri çok hoş),içinde Türkiyeden gitme Selma isimli ayı da bulunan ayı çukuru (Bern kantonunun simgesi ayı imiş)ortasından geçen Aar ırmağı ile çok beğendik.Darısı sizlerin başına.

rjb874, umutlu101 has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 6580
Points: 3
Discussions
  • None
Additional Photos by Setenay Suzer (setenay) Gold Star Critiquer/Silver Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 917 W: 28 N: 1271] (7706)
View More Pictures
explore TREKEARTH