Photos

Photographer's Note

Yurt dışına pek çıkamayınca eldekilerle yetinmek durumundayım. İki yıl önce bugünlerde Viyana'yı gezme imkanı bulmuştum. O nedenle bu fotoğrafı seçtim. Viyana'dan birkaç saatlik uzaklıkta Wachau Vadisi denilen yere otobüsle gidip, orada vapura binip Tuna Nehri üzerinde bir buçuk saatlik bir yolculuk yaptık, sevgili Uğur Özkan'la (anesugur)... Rehber sürekli vadinin verimliliğinden, üzüm bağlarından ve ürünlerinden sözediyordu. Ama en önemlisi kayısı ve ürünlerinden bahsetmesiydi; marmelatından, liköründen... Zira o kadar yolculuk boyunca topu topu birkaç kayısı ağacı görmüştüm. Satış bu olsa gerek, hemen aklıma Malatya'nın kayısı bahçeleri geldi... O kadar orada bulunmuştum ama kayısı için bu kadar konuşulduğunu hatırlamıyorum. Emin olun Malatya'nın içme suyundan daha çok sözediliyordu.
Tuna Nehri üzerinde yol alırken etrafı fotoğraflamaya çalıştık. Aklımızda "Tuna Nehri akmam diyor, etrafımı yıkmam diyor" türküsünün hüznüyle...


Wachau Valley,
Through this romantic scenery full of history and legends the Danube winds its way past charming old villages and step vineyards. The old castles tell us about the former importance of this trade especially famous.

The castle, originally built in the 12th C., has been remodeled several times and dates in its present form - incorporating the old walls - from the early 19th C. A relief of The Last Supper will be found on the external wall. Near the Schloss stand the Rosalienkapelle (chapel) and a Servite convent built in 1668-74.

Photo Information
Viewed: 4793
Points: 121
Discussions
Additional Photos by ahmet gedikli (ahmetgedikli) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 3405 W: 74 N: 2875] (25609)
View More Pictures
explore TREKEARTH