Photos

Photographer's Note

This photo was taken the first night we were at Atlantis Paradise Island Resort. Having just got there, we were exploring the area when the children discovered the Caribbean. We were all in our everyday clothes, so my wife and I just cooled our heels in the sea. The children started out just wading in the water, too, but somehow they got fully immersed with their clothes on. As I was waiting for them, I saw this cruise ship departing from Nassau.

More information on Atlantis may be found in my photo Trinkets Galore.


Ayrılış

Bu fotoğraf bizim Atlantis Paradise Island (Cennet Adası) Tatil Beldesi’ne vardığımız ilk akşam alınmıştır. Oraya daha yeni vardığımız için biz etrafı keşfederken çocuklar da Karayipler Denizi’ni keşfettiler. Biz hep günlük kıyafetimizdeydik, bu yüzden eşim ve ben sadece denizde topuklarımızı serinlettik. Çocuklar da, önce sığ suda yürümeye başladılar ama yavaş yavaş üzerlerindeki giysilerle tamamen girdiler. Ben onları beklerken, Nassau’dan kalkan bu turist gemisini gördüm.

Atlantis hakkında daha fazla bilgi benim fotoğrafım Ivır Zıvır Bol Bol’da bulunabilir.

ourania, pajaran, kato, krzychu30, ikeharel, adores has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 1902
Points: 30
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 4485 W: 177 N: 9463] (35229)
View More Pictures
explore TREKEARTH