Forums


Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes

Great setenay 2014-02-17 11:01

Selam sevgili Çağla,
Kayak tatiliniz bereketli geçmiş ne güzel ! Turuncunun albenisi ile tablo tadında bu gözalıcı köşebaşı, seyredeni adeta içeri çekiyor ve de şimdi orada olmak vardı dedirtiyor.
Geçen hafta,sadece yaşlıların kaldığı,Akseki'nin Sarıhacılar köyündeki 400 yıllık Osmanlı mimari tarzında yapılmış,gerçekten benzersiz, düğmeli evler belgeselini yüreğim burkularak izledim.Çekül vakfı ve Antalya mimarlar odası elele verip 10 evi restore ettirmiş geri kalan evler sahipsizlikten, bakımsızlıktan hırsızlar tarafından talan edilmekteymiş.Notunu okuyunca, Kültür bakanlığımız birde oraya el atsa diye kıskandım doğrusu.
ABD için iyi yolculukların olsun diyerek sevgilerimi gönderiyorum.
PS.Belçika karelerin de çok şık yeni gördüm hepsini.Canon'un ağır mı geldi? değiştirmişsin, yenisini keyifle ve güle güle kullan

  #1  
Old 02-17-2014, 08:03 PM
cagla cagla is offline
TE Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 460
Default To setenay: Merhaba.

Sol el başparmağımda kireçlenme var, çok ağrı yapıyor. Hafif kullansam iyi olacağını düşünmüştüm. Aslında kabahat makinede değil, bol bol çekim yapıp huyunu suyunu öğrenmeyende.. Ben de bugün size yazmak için hazırlanıyordum. Kültür bakanlığımızın el atması için eserin öncelikle cami olması lazım. Küçümsemiyorum hatta tam tersi, 500-600 yıllık eserleri hatta Osmanlı tipi camileri çok önemsiyorum, ama aynı yaşlara yakın Cumalıkızık evleri de çok önemli ve çoğu artık bitmek üzere ne yazık ki. Bursadaki Muradiye külliyesi ise neredeyse iki yıldır restorasyonda, üstelik kimi bu işlerden anlayanlar çok yanlış işler yapılmakta olduğunu söylüyorlar bazen, kahroluyorum. Yanlış restorasyon aslının da heba olup gitmesi demek. İnşallah öyle değildir. Mailde tekrar görüşmek üzere..
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 04:02 PM.explore TREKEARTH