Forums


Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply
 
Thread Tools Display Modes

Great halikarnas 2008-06-18 7:36

sayın Tulay Gulumser,
İhtiyar adamın pazar dönüşü bir gururlu ,bir gururlu.Acaba neden? ÇünküHerhalde romatizması var,ama bastonu bile kullanmıyor şu an'da.
Şimdi fotoğrafa gelmek istiyorum:Şu soruyu hep kendime soruyorum; Ustalar fotoğrafın can alıcı noktasını-ağırlık merkezini bilerekmi fotoğraf çekiyorlar?Tabii bu görmek ve bakmak lada ilgili ama nezaman bu tarz resim görsem hep aklıma gelir.
Fotoğrafın can alıcı noktası ihtiyarın elindeki kırmızı torba.Çünkü fotoğrafın geneline bakıldığında (resim sanatındaki altın üçgen teorisi)üçgen içinde serpiştirilmiş kırmızılar resme tam bir denge sağlıyorlar.Soldaki mavi sardunya saksıları evin pencere içindeki mavilerle simetri.Ve ortada sardunya,asma,bitkilerin yeşilliği imzayı atıyor.Tebrikler.Şunu sormadan edemiyeceğim.Torba kırmızı olmasaydı bu fotoğrafı çekermiydiniz?
Ataman Ayvaz

  #1  
Old 06-18-2008, 06:27 PM
TGULUMSER TGULUMSER is offline
TE Junior Member
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 487
Default To halikarnas: Tesekkurler

Ataman Bey ilgi ve yorumunuz icin cok tesekkurler. Torba kirmizi olmasaydi yine bu fotofrafi cekerdim, cunku bu kompozisyonda once sokak ve detaylari sonra yasli adamin kendisi ilgimi cekmisti. Torbanin kirmizi oldugunu fotografi sonradan fark etmistim.
Saygilarimla,
Tulay
Reply With Quote
Reply


Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT. The time now is 06:43 AM.explore TREKEARTH