Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great emka 2018-07-17 23:20

Witaj Kasiu, Dlaczego ostatnie zdjecie z tej nostalgixcznej wyprawy? Ze zdjęć, ale przede wszystkim z notek dowiadujemy sie tyle o życiu tych ludzi. Świetne reportaże. Obcy ludzie, a traktowali Ciebie jak czlonka rodziny, chociaż tak im ciężko.
Ciekawe Twoje refleksje na temat bezpieczeństwa, również w odpowiedzi dla Bev. Ja też podróżuję samotnie i jakoś nie biorę pod uwagę, że ktoś mnie na przykład obrabuje. Plecak mi zginął w cywilizowanym Toronto. Jeśli chodzi o zdrowie, to żywnośc jest w miarę łatwo kontrolować, jedząc gotowane rzeczy i uważając na wodę. Nie miałam z tym nigdy wiekszych problemów, jakieś niedyspozycje to raczej w rzadkich przypadkach hotelu z bogatym bufetem. Boję sie natomiast chorób od owadów, jak malaria czy denga, dlatego tak mało byłam w Afryce. Organizując sobie sama wyjazdy, zawsze wykupuje ubezpieczenie, wersję dość wysoką. Ale nie wiem, czy tam jest uwzględniony helikopter.

Pewnie na jesieni gdzieś sie wybiorę, ale jeszcze nie wiem dokąd. Mam tyle pomysłów!

Pozdraiwam MAłgorzata

Old 07-18-2018, 01:11 PM
kasianowak kasianowak is offline
TE Senior Member

Default To emka: Komary

Dziekuje za mily komentarz Malgosiu.
Zapomnialam napisac o komarach! W Nepalu to nie problem, oprocz regionu Terai i to tylko latem. Trzy razy w zyciu bralam Malaron (m.in. w Tanzanii w zeszlym roku), a przed denga staram sie zabezpieczac DEET i wlasna moskitiera, ktora woze na wszelki wypadek (i wlasnie w Tanzanii sie w jednym hotelu przydala).
Jesienia jest bardzo ladnie w Nepalu... :-)
Pozdrawiam serdecznie
Kasia
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules