To bartekp: Konwerter- jakość - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great lacroux 2010-10-24 8:31

C'est encore moi
Après l'abstrait, l'érotisme, avec cette belle paire de fesses dans ce cadre automnal.
Une image qui me réchauffe, malgré la température extérieure.
Amicalement et bonne fin de W.E.
Pierre.

Old 10-25-2010, 10:25 AM
jackart jackart is offline
TE Junior Member

Default To bartekp: Konwerter- jakość

Różnice w rozdzielczości widać tak naprawdę przy oglądaniu zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Zmniejszając dłuższy bok z 3800pix do 800pix te niuanse nie są widoczne. Poza tym stosując TC nie robię nigdy zdjęć na pełnej dziurze bo rzeczywiście jest mydło - w zasadzie od F6,3 jest żyleta tyle że dla wielu zastosowań i tak lepiej stosować F=7,1 czy F=8.0
Fotografując ptaki - zwłaszcza te niewielkie ze stosunkowo małych odległosci zauważyłem że przy f=6,3 niezwykle trudno zmieścić całą głowę w GO

Czasami czytam potyczki między użytkownikami optyki na forach internetowych i śmiać mi się chce - ileż tam analiz o wyższości Nikona nad Canonem i odwrotnie, a tak naprawdę mając przyzwoitej klasy sprzęt, należy się skupić na doskonaleniu umiejętności kompozycji, wstać godzinę wcześniej aby mieć lepsze światło itp - a nie siedzieć przy kompie z lupą i porównywać aberracje chromatyczne na wyjaranych fotkach.

Żeby było jasne - nie kieruję tych słów do Ciebie - widziałem Twoją galerię i robi b. pozytywne wrażenie

He he, przypomina mi się jak stałem sobie w sklepie i przysłuchiwałem się wahaniom dziewczyny ok 15lat które z tatą zastanawiało się jakie body wybrać. Widać było że dziewczę jest zielone ale słuchało z przejeciem: ten szybszy ten ma stabilizację a ten nie itp

Człowiek wstaje o 4 rano żeby mieć dobre światło, idzie 4 godziny w góry ustawia się 15 minut czasami jeszcze potrzebny jest brakething robi zdjęcie - ok. Wracasz do domu - koleś oglada i normą jest taka konkluzja - "No super te fotki! - ale chłopie - jaki ty masz sprzęt!"
A ja na to: To masz stary mój aparat i walnij teraz przez okno na ulicę podobną fotkę.
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules