To steliosk: Thanks #1 - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great steliosk 2008-11-28 5:13

Xrhstara, geia sou, xa8hkame ligo file mou, elpizw na eisai kala.
perase o 1os xronos sto trek? H poly kalh douleia sou fanhke nomizw sto perasma tou xronou, oi fysiolatrikes kai touristikes perigrafes sou einai aristes kai elkystikes, (na htan etsi oloi oi fwtografoi se gnwseis kai ais8htikh kai na ebgazan me thn idia logikh ta merh tous, poios blasthmage) alla opws mporei o ka8enas prattei!

Oso afora th fwtografia sou, de kserw giati dialekses mia tetoia perigrafh na to giortaseis, isws einai symbolikh gia esena, oxi oti einai kakh, grammes, kadro, apla se tetoies periptwseis proswpika tautizw fwtografies kleidia gia na parousiasw, px 50th post, 1 year, 100th post (an 8a to balw pote)xaxa.

Texnika twra, epeidh kserw oti sou aresei na anaferomaste leptomerws se ka8e ergo, 8a thn h8ela pio entonh. Pio saturated ta fylla wste na kokkinisoun, kai pio issorophmeno orizonta. 8a mou peis, pws na ton zygisw?
To ekklhsaki pou einai kai to pio dynato stoixeio edw exei mia klish pros ta pisw, oi ka8etes grammes boh8oun perissotero apo tis orizonties kapoies fores, edw oi ka8etes einai monodromos gia thn issoropia ths eikonas sou. An 8es to syzhtame.

Xairetw pros to paron, paw gia thn epomenh!

Old 11-30-2008, 12:29 PM
chrkont chrkont is offline
TE Junior Member

Default To steliosk: Thanks #1

Geia sou Stelio
Xronia polla gia tin giorti sou estw kai ka8usterimena.
Euxaristw gia ta dimosia kolakeutika sou logia.
Merikes eksigiseis gia tin fwto.
1on den eixa pro8esi na tin kanw eortastiki. O enas xronos itan apo tin proigoumeni lipsi tou idiou 8ematos kai oxi tis eggrafis sto TE.
2on tin pa8ainw syxna me tin klisi. Exeis apolyto dikio to ekklisaki einai 8eostrabo. Kai ksanakoitontas kai alles dikes mou vriskw olo kai perissoteres pou gernoun kai den mou to eipe kaneis (ektos isws apo sena). To 'xw ksanapei alla elpizw na prosexw perissotero stis epomenes. To asteio einai oti ginete eykola sto PP, alla . . .
3on Oson afora ton koresmo kai ta loipa, Stin mikri deixnei arketa flat, eidika sygkrinomeni me alles. Stin kanoniki analysi mou fainete poly pio swsti. Pragmati 8a mporousan ta katw deksia fylla na ginoun pio proklitika, kai isws kai alla simeia na sikonan ena sproksimo. Omws protimisa na metriasw (kai to diko mou) pa8os gia xrwma, gia na apofygw tin yperboli ths proigoumenis.
Kai pali euxaristw gia ton xrono sou.
Mou eleipsan oi kritikes sou.
Perimenw ta nea erga sou.
Filika Xristos
Reply With Quote
Old 11-30-2008, 10:20 PM
steliosk steliosk is offline
TE Expert

Default Re: To steliosk: Thanks #1

Euxaristw gia tis euxes file mou,

apanthsh sth 1o: sorry gia to eortastikh, mou akousthke etsi. Exw mia mania na diabazw grhgora tis shmeiwseis kai na phgainw sthn epomenh fwtografia.

oso afora to 8ema me th klish skeutomai kapws etsi kai egw. Basika an me enoxlei th dior8wnw, an de me enoxlei thn afhnw, polles fwtografies mou ypoferoun apo mish h ligotero apo mish moira, alla den polyginetai antilhpto mesa sto 8ema. Sth prokeimenh periptwsh epeidh to 8ema sou einai to ekklhsaki 8ewrhsa swsto na sto anaferw, ka8ws o 8eaths to koitazei apo th koryfh mexri ta nyxia.

gia ton koresmo sta xrwmata einai ka8ara ypokeimeniko to 8ema. Ksereis oti latreuw to entono, xwris na adikw to fysiko kai to ghino.
Se kapoies periptwseis malista to 8aumazw ka8ws einai aksioshmeiwto to pws na apeikoneiseis kati pistotata xwris ousiastikes kai kalitexnikes an 8es, apokleiseis

An de kanw la8os exeis araiwsei kai esy apo to trek? h eimai mono egw?

Xairetw
Stelios
Reply With Quote
Old 11-30-2008, 10:44 PM
chrkont chrkont is offline
TE Junior Member

Default Re: To steliosk: Thanks #1

================================================== =====================
An de kanw la8os exeis araiwsei kai esy apo to trek? h eimai mono egw?
================================================== =====================
Δυστυχώς έχω αραιώσει. Δεν είναι σκόπιμο.
Μου αρέσει πολύ η φωτογραφία και ειδικά η επεξεργασία της και εδώ βρίσκω πολύ υλικό για να παίζω. Έτσι βγαίνουν και τα πολλά workshop. Έχω μπλέξει με κάτι άλλες βλακείες στο internet και μου κλέβουν πολύ χρόνο. Όποτε μπορώ όμως γράφω κανένα σχόλιο και ανεβάζω καμιά δική μου. Ξέρεις με δεσμεύει πολύ που θέλω να στείλω έστω και μία απάντηση-κριτική σε όσους φίλους μου έστειλαν κριτική, και επειδή δεν τους προλαβαίνω καθυστερώ να ανεβάσω νέες.
Δεν το βλέπω σαν ανταλλαγή (εξάλλου δεν στέλνω σε αυτές που δεν μου αρέσουν) αλλά σαν ανταπόδοση του χρόνου που μου χάρισαν.
Δεν μου αρέσουν τα 'μπραβο' και τα 'εύγε', προτιμώ την αυστηρή κριτική όπως οι δικες σου, κι ας αργούν να έρχονται. Το είχα πει και στον Ηρακλή παλιότερα, το λέω και σε σένα τώρα, μην στείλεις ποτέ κριτική από υποχρέωση σε μένα. Αν βλέπεις κάτι στραβό πες το μου να βελτιωθώ αλλιώς την καλημέρα σου.
Όρεξη που την έχω νυχτιάτικα ε!
Άντε και καλό ξημέρωμα.
Χρήστος
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules