To steliosk: Rhodes old port - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great steliosk 2008-12-02 9:12

Pros stigmhn nomisa oti hsoun Nafplio. Alla mou ekane entypwsh to gegonos oti tetoia syn8esh den exw stis 6.000 fwtografies mou apo ekei. Kai meta mou hr8e san keraunos sto kefali!! Rodos. fysika o titlos me epibebaiwse! deja vu + Strabomara :)

Einai ligo sfixth, an kai wide to plano, h8ela perissotero aera deksia kyriws alla kai aristera. Blepw omws oti einai ligo palioula me thn 350D. Twra ws pio empeiros fantazomai oti symfwneis mazi mou.

Xairetw
Stelios

Old 12-02-2008, 06:18 PM
danos danos is offline
TE Expert

Default To steliosk: Rhodes old port

Στέλιο καλησπέρα,
ήταν από τις πρωτόλειες ψηφιακές μου εξορμήσεις, δεν είχα βλέπεις τον 16-35 που θα ήταν απίστευτα καλύτερο το αποτέλεσμα.Δεν πειράζει όμως νομίζω ότι μου έκανε καλό το να ξεκινήσω από αυτόν τον εξοπλισμό,αν και για την εποχή του ήταν ότι καλύτερο υπήρχε.Δεν βλέπεις τώρα την αναβάθμιση που έκανε στην 5D,την δικιά μου, που την έκαναν 5D Markii και την έφτασαν στα 21megapigels;και να σκεφθείς ότι έχει και την δυνατότητα να πάρει και ψηφιακό βίντεο 1080i.Τον επόμενο Απρίλιο-Μάιο θα βρεθώ στον Καναδά να δω τον γιό μου,οπότε εαν έχουν πέσει κάπως οι τιμές θα τη κτυπήσω, φυσικά μόνο το σώμα.

Σε χαιρετώ,Δάνος
Reply With Quote
Old 12-02-2008, 06:40 PM
steliosk steliosk is offline
TE Expert

Default Re: To steliosk: Rhodes old port

Nomizw oti einai h kaluterh mhxanh gia ta lefta ths auth th stigmh h 5D mark 2, exei oti h 1D mark3 ektos apo tis astamathtes lhpseis oi opoies einai psilo adiafores sto touristiko.

to video einai anwrimo pes, kai entelws adiaforo toulaxiston se emena.

ta 21 megapixels mprosta sta 12 einai mia shmantikh anaptyksh, alla kai pali afises 8a bgazeis? exei ka8ara na kanei sxesh me thn ektywpsh. Sto PC oi analyseis einai sygekrimenes. Ekei pou aksizei na th sygrineis einai sta epipeda 8orybou to ISO 6400 pou eida sto DPREVIEW einai arketa remarkable!! To highlight tone priority to opoio swzei zwes, (to exw sth 450D mou kai leitourgei omorfa) kai sto antidust pou den exei h 5D sou.
ta ypoloipa gia emena einai katanalwtismos, Se poiothta pantws an paizeis mexri iso 1600, den 8a exeis kamia diafora stis lhpseis, eite me th 5D eite me th 5D II. pantws an den agoraza ton 10-22 thn anoiksh kai th 450D to kalokairi, 8a me ebaze se tromeres skepseis na agorasw th 5D II twra me enan 16-35 san to diko sou! aaaaa re canon, ta lene auta ta pragmata!! alla an ta lene kati xazoi san emena de 8a agorazan mesaias kathgorias eksoplismo!
anyway..

Xairetw
Stelios
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules