Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

mmlynczak 2006-10-13 15:30

It's sweet chestnut tree. More info - http://en.wikipedia.org/wiki/Sweet_Chestnut

Old 10-13-2006, 11:33 PM
serbadi's Avatar
serbadi serbadi is offline
TE Newbie

Default To Iuli: Ai dreptate

Intradevar este asa cum spui insa am postat imaginea pentru ca sa vada si altii aceasta Manstire. Am postat insa in acelasi timp si un WORKSHOP in care am schimbat cerul cu unul bleu. Dupa cum observi biserica era inca in constructie , foarte inalta, înconjurată de copaci si barăci, materiale de constructie si nu am avut posibilitatea sa gasesc un loc de unde sa nu fiu incomodat de nimic. Cladirea din care se vede o parte este clopotnita bisericii. Ora la care am facut fotografia a fost f. proasta, dimineata cănd soarele este foarte jos si trebuia sa aleg între un cer albastu cenusiu si sa renunt la detaliile cladirii sau sa renunt la cer si sa obtin o imagine acceptabila a cladirii. Am postat fotografia cu cerul nemodificat pentru ca sa las posibilitatea si altora sa se joace cu imaginea şi am facut si un workshop rapid (cu o mica scapare in partea dreapta) in care sa se vada cum ar fi aratat cu cerul albastrui.
Multumesc pentru critica si sper ca pe parcursul timpului sa castig experienta deoarece acum sunt la inceput.

Cu bine si fotografii reusite,
Catalin
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules