Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools

Great Budapestman 2012-05-22 8:59

Szia János,
ez sem akármilyen éjszaka fotó ám!... gyönyörű a kompozíció és a tükröződés, a technikai paraméterek ugyancsak nagyszerűek....
Az éjszaka fotómhoz: szemmagasságból készítettem állványról (akkor még csak ez a kisebb Canon masinám volt - néhány turista meg is mosolygott milyen apró gépet szerelek az állványra - ők nem tudták: az éjszakai fotózáshoz kitűnő lencsével szerelték fel ezt a típust).
Így a nyers fotó egészen jól sikerült, viszont hozzányúltam az élességhez, aztán kissé balra döntöttem a kompozíciót (állványról nem sikerült precízen belőnöm) és állítottam a kontraszton is, hogy a fények teltebbek-csillogóbbak legyenek.
Gratulálok a fotódhoz és szép napokat!
Gyuri

Old 05-22-2012, 04:59 PM
joso's Avatar
joso joso is offline
TE Junior Member

Default To Budapestman: éjszakai fotó

szia Gyuri,
köszi a részletes leírást. be kell vallanom, inspirált a tied, és eszembe jutott, hoppá, nekem is van valami hasonlóm... Hátrább állt a feltölteni való listán, de előrekerült.
Igen, akármilyen jó is legyen gép, lencse, egy kis "segítség" mindig jól jön, mint ahogy az enyémnél is: álvány helyett a híd korlátját használtam, és én is megdolgoztam, tiedhez hasonlóan - kontraszt, élesség, tónus.
egy szép napot
jános
Reply With Quote
Old 05-22-2012, 05:00 PM
joso's Avatar
joso joso is offline
TE Junior Member

szia Gyuri,
köszi a részletes leírást. be kell vallanom, inspirált a tied, és eszembe jutott, hoppá, nekem is van valami hasonlóm... Hátrább állt a feltölteni való listán, de előrekerült.
Igen, akármilyen jó is legyen gép, lencse, egy kis "segítség" mindig jól jön, mint ahogy az enyémnél is: álvány helyett a híd korlátját használtam, és én is megdolgoztam, tiedhez hasonlóan - kontraszt, élesség, tónus.
egy szép napot
jános
Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules