To tjanze: :) - The TrekEarth Forums

Forums

Go Back   The TrekEarth Forums >

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great tjanze 2007-02-25 13:55

Zdravo Maja!
Nasplošno motiv mi je zelo všeč.Razigran otrok in golobi v zraku.Dosti akcije...je super.
Imam pa pripombo.Ne vem kje sem že bral,da je ozadje dostikrat bolj pomembno,kot motiv.
Tista železna ograja in šotor mi niso všeč.
Drugače pa ostrina,trenutek in barve-enkratno.
Pozdrav!
A si tiste teste izpolnila? Jaz sem jih in čakam na odgovor.

Old 02-25-2007, 09:49 PM
miuky miuky is offline
TE Junior Member

Default To tjanze: :)

kaj pa vem, viš, meni pa so fotografi rekli, da ko imaš objekt slike v akciji in ves zase, nemoten spredaj, se ne oziraj na okolico in ozadje...ker to ni fotošop slika, ampak slika slikana s fotoaparatom in naložena...vse bolj se zanimam za fotografijo in vse manj za programsko obdelavo teh...
PS, ne nisem, okupirana sem s fotografijo in učenjem, in mislim da moje slike še niso dovolj dobre za tja..., ker grejo tja šele po tem ko bojo dovolj dobre za recimo kako razstavo, če sploh kdaj dosežem ta stadij...
zato opuščam fotošop, čim manj tega...in čim več same slike, torej lovim fotografe naokoli in požiram njihovo znanje:))
Reply With Quote
Old 02-26-2007, 06:30 AM
tjanze tjanze is offline
TE Newbie

Default Re: To tjanze: :)

Jaz se sedaj učim vektorsko grafiko.Adobe illustrator.
Malo kar tako,ker sem je dosti videl na strani iStockphoto.com

Pozdrav!
Reply With Quote
Old 02-26-2007, 08:48 AM
miuky miuky is offline
TE Junior Member

Meni se zdi da bi tako odhajala, se odmikala od fotografije...in glej ki sem nova šola, 32 jih imam, eno leto v sliki, in od tega več kot pol sam za fotošop živela...:))...začelo me je zanimat nastanek slike, od nule hočem vedet...od sto let nazaj...želim si doseči stadij, da mi ne bo treba več kot manjšat slike:)
Pozdrav.
Reply With Quote
Old 02-26-2007, 04:07 PM
tjanze tjanze is offline
TE Newbie

No,če misliš,da boš samo fotografirala in bodo tako slike super...?Hmmm.Sigurno bo stalno treba popravit kakšne kontraste ali barve malo poudarit.Pa ne zato,ker ne bi znala fotografirat,ampak iz preprostega razloga,ker fotoaparat ne vidi tako kot mi.Človeško oko je eno,kamera pa drugo.Zaradi teh razlik pa so naredili Photoshop.
Da sem pa osebno proti ne vem kakšnem strašnem paklanju slike.To sem pa prvi,ki je proti temu.

Če me bodo sprejeli na iStockphoto.com bom dajal tja gor svoje fotke.Ne vem zakaj pa ne.
Lep pozdrav!
Reply With Quote
Old 02-26-2007, 04:12 PM
miuky miuky is offline
TE Junior Member

no, sej se razumeva:))...ok, ti kar, ko bom imela boljše mnenje o sebi bom mogoče tudi jaz, če ne uačnem kaj bolj prof:)))
carpe diem:)
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules