Photos

Photographer's Note

Neshannock Junior/Senior High School bands and choirs gave their Christmas concert on Wednesday, Dec. 11. As dutiful parents should, we video-recorded and/or photographed away and applauded at the end of every piece regardless of how well (or not so well) they played. My son sang with the Junior High choir and played clarinet with the Junior High band.

This shot was taken during the Senior High band's performance. The tuba player was holding the tuba at just the right angle to get the reflection of the lit-up Christmas tree behind him.


Neshannock Lisesi’nde Bayram Neşesi

Neshannock Ortaokul / Lisesi bandoları ve koroları 11 Aralık Çarşamba günü Noel konserlerini verdiler. Her görevine saygılı ebeveynden gerektiği gibi, bizler de video kaydedip ve / veya fotoğraf çekip durduk ve ne kadar iyi (veya az iyi) olursa olsun her parçanın sonunda alkışladık. Oğlum Ortaokul korosu ile birlikte söyledi ve Ortaokulu bandosu ile klarnet çaldı.

Bu çekim Lise bandosunun performansı sırasında çekildi. Tubacı arkasındaki ışıklandırılmış yılbaşı ağacının yansımasını alacak şekilde tam doğru açıyla tubasını tutuyordu.

pajaran, ikeharel, aleXundar, jcpix, elenimavrandoni, ourania, kato has marked this note useful

Photo Information
Viewed: 327
Points: 32
Discussions
  • None
Additional Photos by Murat Tanyel (mcmtanyel) Gold Star Critiquer/Gold Star Workshop Editor/Gold Note Writer [C: 1191 W: 112 N: 2195] (8147)
View More Pictures
explore TREKEARTH