Photographer’s Note
# Kościół św. Jakuba i św. Agnieszki - pochodzi z XV w., posiada jeden z najbardziej spadzistych dachów w Europie o niebagatelnej powierzchni 4 tysięcy mkw., jest to też miejsce pochówku sześciu biskupów wrocławskich.
# Dzwonnica przy kościele św. Jakuba i św. Agnieszki - z XV w.; jej budowy nigdy nie zakończono, gdyż według planów miała być ponad trzykrotnie wyższa, jednak nie pozwolił na to grunt, na którym stoi. 3 kwietnia 2005 roku otwarto w dzwonnicy "Skarbiec św. Jakuba". Jest to stalowo-szklana konstrukcja wbudowana w zabytkowe wnętrze, gdzie zgromadzono arcydzieła zdobnictwa złotniczego w Nysie.
# Po prawej - odbudowywany ratusz
źródło: Wikipiedia
Nobody has marked this note useful
Critiques | Translate
mikolaj_kawa
(29406) 2008-06-30 1:31
Czesc Lukasz! Bardzo ladna panorama. Ladny widok. Swietne chmury. Ciekawy kontrast: zabytkowe budowle i nowoczesne blokowisko. Klaniam sie!
Photo Information
- Copyright: Peszek Logan (Lukasz) (133)
- Genre: Places
- Medium: Color
- Date Taken: 2008-06-00
- Categories: Architecture
- Photo Version: Original Version
- Date Submitted: 2008-06-29 13:28








