|
|
|
Nightmare on Broeksittardstreet
 |
| Photo Information |
Copyright: Perry Hermans (placebo828)
(384) |
| Genre: Places |
| Medium: Color |
| Date Taken: 2007-06-10 |
| Categories: Nature |
| Exposure: f/5.6, 30 seconds |
| Details: Tripod: Yes |
| Photo Version: Original Version |
| Date Submitted: 2007-06-13 17:33 |
| Viewed: 556 |
| Points: 4 |
|
| [Note Guidelines] Photographer's Note |
This picture is taken during a thunderstorm in my hometown Sittard.
I notice an increasing number of thunderstorms in the Netherlands. Especially in summertime. Also the thunderstorms becoming heavier. Due to ....global warming? |
Only registered TrekEarth members may rate photo notes. |
|
|
|
Hoi Perry,
Prachtige foto, goeie belichting en een foto rijk aan details, zeer goede scherpte. De railing van het balkon diagonaal in je frame wijst mooi naar de bliksemschicht. Door het licht geknepen diafragma hebben ook de lampen een mooi voorkomen. De boom links sluit mooi de compositie af aan die kant. Licht op de straat is mooi, en de schicht is klein, maar mooi en steekt goed af tegen de lucht. De horizon lijkt misschien ietsje uit het lood te staan.
Zelf heb ik laatst ook geprobeerd dit te fotograferen, maar het is me tot dusverre nog niet gelukt. Waarschijnlijk was het nog te licht in de lucht toen ik het probeerde, waardoor de flits niet opviel binnen een redelijke belichtingstijd (5,6,10,15,20sec)
Als je eventueel wat tips hebt, ik hoor ze graag.
Inderdaad meer onweer laatste jaren, ik moet zeggen dat ik er wel van kan genieten. Ik vind het beter dan die dagen met een witte lucht zonder details. Doe mij dan maar grijs/zwart met veel detail in de wolken en af en toe het gekraak en gerommel van donder en bliksem.
Wel worden de effecten op ons land steeds groter, dat zie je maar weer aan de 'overstromingen' van laatst, kelders blank in Maastricht door wolkbreuk. Schade en andere lasten door noodweer lijken frequenter voor te komen.
Groeten,
Emiel.
- korbee
(2145) - [2007-06-14 15:02]
-
Ik vind dit een geweldige foto met een perfecte timing en een frame om te zoenen,dit kunstwerk verdiend veel beter Perry!
jan