Forums

Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great emka 2014-01-19 15:40

cześć Mariusz,
Ciekawa notka :). Iść w Hiszpanii do Burger Kinga?? Albo do Starbucks? O nie! Jak w Andaluzji, to bym spróbowała prawdziwego andaluzyjskiego gazpacho. Ja robie co kilka dni w domu w lecie, więc będe chciała porównać. A tortilla, a paella, nie było? Ale jamon serrano i queso manchego tez sa niezłe. Ale masz racje, lepiej jeść tam gdzie jest duzo ludzi, puste restauracje sa podejrzane. Ja przed podróża patrzę, jakie sa typowe potrawy, jak sie nazywają i nie przypominam sobie kiedykolwiek kłopotu z zamawianiem. Nawet kartę węgierską moge czytać :). El menu albo menu del dia w Hiszpanii i na przykład w Peru to taki zestaw, tańszy niż gdy sie zamawia osobno. I juz myśle o tych czachochbili, chinkali i tkemali...

Ciekawe miasto za tymi murami, całe białe.

Pozdrawiam Małgorzata

Old 01-20-2014, 06:16 AM
mkamionka's Avatar
mkamionka mkamionka is offline
TE Senior Member

Default To emka: paella

Czesc Malgorzata,
ja znam typowo hiszpanskie potrawy. W tej konkretnej restauracji nie bylo menu i ludzie byli niekumaci, ale w Sewilli czy w innych bardziej uczeszczanych przez turystow miejscach bylo menu. Pamietam w Sewilli usiedlismy w uroczej dzielnicy zydowskiej i tam wlasnie jedzenie bylo potwornie drogie i nie dalo sie zjesc. Po prostu w tych turystycznych miejscach zupelnie im nie zalezalo. To nie we wszystkich krajach sie zdarza. Dlatego bylismy zaskoczeni. Przedtem lubielismy wybierac atrakcyjne miejsca do jedzenia np z widokiem. Poza tym zwykle krecac sie w miejscach atrakcyjnych nie zawsze jest czas zeby szukac dziur z dala od szlakow turystycznych po to zeby cos zjesc.
No ale teraz wiem ze do tego rowniez warto sie przygotowac czytajac przewodniki...
M
Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules