Forums

Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great PiotrF 2013-06-30 3:34

Witaj Malgorzato
Zdecydowanie trudniej organizowalo sie takie podróze przed laty. Dostepnosc do materialów, opisów zdecydowanie mniejsza, no i nie bylo wtedy TE zeby sobie popatrzec jak wygladaja miejsca które chcialoby sie zobaczyc.
Wspominasz o stereotypie naszego podejscia, obawach o kondycje ludzi starszych. Mój znajomy, skonczywszy 70 lat wybral sie na Kilimandzaro. Góra nie jest trudna technicznie, ale bardzo wazna jest tam aklimatyzacja i problemy z nia zwiazane. Grupa w komplecie zdobyla góre. Jakiez bylo zdziwienie mojego znajomego gdy po powrocie przeczytal na stronie internetowej organizatora , ze sa w stanie wprowadzic na Kilimandzaro nawet siedemdzieciolatka. Wynikalo to z faktu, ze on wszedl tam w calkiem dobrej kondycji natomiast problemy to mial raczej przewodnik organizatora którego dopadla choroba wysokosciowa i wejscia raczej milo nie wspomina a móglby byc wnukiem mojego znajomego.
Kilkanascie lat w fotografii to jednak spory skok prezentacji komputerowych co absolutnie nie oznacza ze jakosc jej jest zla. Ona nie jest zla, ona jest po prostu inna
pozdrawiam
Piotr

Old 06-30-2013, 10:45 AM
emka emka is offline
TE Expert

Talking To PiotrF: Starsi

cześć, dzieki za miłe slowa i obszerna krytyke. Teraz jak byłam w Australii wiele wycieczek bylo zastrzezonych dla osób ponizej czterdziestki. Ponieważ juz nasi synowie przy tych kryteriach by sie nie załapali, więc nie próbowalysmy. i znalazlysmy wycieczki bez tego zastrzeżenia. I zawyzyłyśmy srednia wieku drastycznie. Ale miałysmy satysfakcje, gdy nie byłysmy mniej sprawne od reszty. Pytali nas, ile mamy lat (67) i patrzyli z podziwem, bo na ogół ich rodzice by sie na drugi kontynent z plecakiem nie wybrali. Ale na Kilimandżaro jednak bym nie poszła . Pozdrawiam Małgorzata
Reply With Quote
Old 06-30-2013, 11:14 AM
PiotrF PiotrF is offline
TE Newbie

Default re

nigdy nie mów nigdy ten znajomy był już po 70, czyli troche czasu na podjecie decyzji masz jeszcze , a wyprawa pod Kilimandzaro to nie tylko szczyt ale wiele innych ciekawych miejsc. Realizujemy, pomagamy w takim projekcie aby w styczniu 2014 na ta gore weszly osoby po przeszczepie szpiku , wierz mi ze one bardziej moga sie martwic o swoja kondycje a mimo to chca sprobowac
Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules