Forums

Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great mkamionka 2012-09-08 13:19

Czesc Malgorzata,
przy takim niebie nie mam motywacji zeby wyciagac aparat, niestety w podrozy tak czesto bywa. Moje ostatnie dwie wycieczki do Manchesteru a ostatnio rowniez wyjazd do Polski -wszedzie mialem takie niebo. Bez wzgledu na to jak piekne jest miejsce w takich warunkach nie robi wrazenia. Ja jak wiesz mieszkalem w tych okolicach jakies 4 lata a wiec mialem okazje z wieloma roznymi goscmi odwiedzic to miejsce, jak rowniez pochodzic po gorach dokola widzac zamek rowniez z gory. To wyjatkowe miejsce. Podobaly mi sie w zasadzie wszystkie zamki krola Ludwika. Ja jak wiesz lubie czasem powtarzac znane POV z tej prostej przyczyny ze skoro wszyscy tam ida to pewnie jest po co -i tak wlasnie jest tutaj: Marienbruecke i widok z tego mostku zapiera dech w piersiach. Ale wiem ze Ty masz lek wysokosci.
Twoja prezentacja ma swoj urok: to trupie swiatlo dodaje zamku atmosfery jakby z filmu o drakuli.
Pozdrowienia
M

Old 09-09-2012, 07:13 AM
emka emka is offline
TE Expert

Default To mkamionka: Niebo

Gdyby chcieć robić zdjęcia tylko przy najlepszej pogodzie i w odpowiedniej godzinie, to zwłaszcza w podróży byłoby ich malo. Na to można sobie pozwolić w miejscu zamieszkania i rzeczywiście są większe szanse zrobienia pięknego zdjęcia ze swojego miasta. Nawet w moim przypadku tak się zdarza. Ale w podróży bywa deszcz, pochmurno, błękitna godzina krótko trwa, a w lecie trudno wstać przed wschodem słońca i na zachód też się długo czeka. Ja nie muszę wyciągac aparatu bo mam go zawsze na szyi , gotowy do uzycia. Nawet z większym teleobiektywem to jest możliwe.
Jedna rzecz, czy się robi zdjęcia, druga, czy się je pokazuje. Oczywiście robię zwykle klasyczne ujęcia, ale jak już są podobne, zwłaszcza lepsze, to ich nie pokazuję, bo po co? Chociaż zdarzają się wyjątki jak przy każdej regule. Mam mnóstwo zdjęć przy niebieskim niebie, ale to wydało mi się ciekawsze, bo akurat takiego ujęcia nie ma. Nie widzę tu nic trupiego

Pozdrawiam M.
Reply With Quote
Old 09-09-2012, 07:48 PM
mkamionka's Avatar
mkamionka mkamionka is offline
TE Senior Member

Default trupie niebo

Czesc Malgorzata,
ciesze sie ze moj komentarz wywolal taka zywa odpowiedz.
Masz racje ze najlepsze zdjecia mozna zrobic tylko w swoich wlasnych okolicach kiedy mozna pozwolic sobie na kilka podejsc no i znalezc sie tam o roznych porach dnia. W podrozy to niestety kwestia czesto przypadku.
Dlatego starannie sprawdzam przed wyjazdem gdzie jaka pora roku ma najwieksze szanse na dobra pogode a i to czesto sie nie sprawdza. Slyszalem ze sierpien jest najlepszym miesiacem na Namibie a wiec we wrzesniu tez powinno byc doskonale, tylko wybrzeze bedzie chlodne ale reszta jest optymalna w tym czasie.
Ja traktuje moja galerie na TE jako moja galerie i mniej czuje sie czescia spolecznosci i dlatego fakt ze ktos juz cos wkleil mniej mnie interesuje poniewaz lubie pewne rzeczy miec we wlasnej galerii.
Nie mniej rozumiem to uczucie ktore ja rowniez niekiedy miewam a mianowicie ze pokazuje pewne miejsce jako pierwszy. Mialem te przyjemnosc niejeden raz.
Biale niebo oznacza dla mnie zawsze wyprane "trupie" kolory bez zycia.
Niebieskiego nieba z ladnymi dekoracyjnymi chmurkami w najblizszej podrozy zycze.
M
Reply With Quote
Old 09-09-2012, 10:13 PM
emka emka is offline
TE Expert

Tez oczywiście sprawdzam pogode przed kazdym wyjazdem. Ale pogoda może byc dobra pod pewnym wzgledem, a pod innym nie. Na przykład teraz. To powinna byc pora sucha, więc bez komarów, poza tym wtedy zwierzęta ida do wodopoju i łatwiej jest je zobaczyc. Ale to z kolei oznacza, ze wodospady Wiktorii bedą częsciowo wyschnięte. Do wodospadów nie mam szczęscia. nad Niagara był lód , wiec część tras była zamknieta, z kolei Yosemite były bez wody.
A co do galerii, to mam różne i są tam różne zdjecia. Inne na Fotopedii, inne na ourworld (juz dwa razy moje zdjecie bylo Photo of the Week, ale tam słaba konkurencja) , inne na TE i Fotofolii.

Pozdr. M.
Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules