Forums

Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great mkamionka 2009-01-19 2:24

Bardzo podoba mi sie kompozycja. Gdybym mieszkal znowu w Krakowie to byloby pierwsze zdjecie nocne jakie chcialbym zrobic. No moze drugie.
Zastanawiam sie jednak jakby wygladalo to samo zdjecie gdybys zmienil troche white balance.
Ja sam owszem uwielbiam nocne zdjecia i czesto ich kolory sa bardzo odjazdowe. Ostatnio wkleilem np zdjecie tarnowskiego ratusza ktore ma ciekawa kolorystyke jednak jesli masz raw format tego zdjecia mozesz poprobowac zmienic white balance nawet juz na komputerze. W software wystarczy komputerowi podac miejsce ktore jest biale co w przypadku sniegu na zdjeciu nie jest trudne.
Robisz bardzo dobre zdjecia wiec podejrzewam Cie o robienie ich w raw. Jesli tak bardzo ciekawy jestem efektu -jak wygladaloby to samo zdjecie gdyby wskazac snieg jako bialy.
Mam przeczucie ze nie utraciloby nic na atmosferycznosci natomiast mogloby nieco zyskac na naturalnosci kolorow poniewaz odbieram to zdjecie jako nieco za bardzo przezolcone.
Pzdr
M

Old 01-19-2009, 10:43 AM
krakowiak krakowiak is offline
TE Newbie

Default To mkamionka: zerknij do workshopa

to zdjecie, pierwotnie wstawione na TE calkowicie oddaje klimat chwili, takie bylo swiatlo - a dokladnie swiatla miasta ktore rozjasniaja podstawe chmur, a przez to ze ulice pokryte sa bialym puchem wszystko nabiera takich pomaranczowawo-zoltawych barw. Nie chcialem tego zatracic - choc jak mozesz zobaczyc w WS - mam tez wersje wyprana z naturalnosci - albo wrecz przeciwnie - z bardziej naturalnymi kolorami. Po prostu kwestia gustu ;-)

Pozdrawiam,
Pawel
Reply With Quote
Old 01-19-2009, 11:02 AM
mkamionka's Avatar
mkamionka mkamionka is offline
TE Senior Member

Default Re: To mkamionka: zerknij do workshopa

Masz racje.
Dzieki za wklejenie WS wersji.
Po prostu bylem ciekawy.
Zauwazylem ze dla niektorych zdjec taka korekta jest bardzo przydatna i naprawde przywraca bardziej naturalne barwy, ale w niektorych przypadkach ciekawiej jest pozostawic "mniej naturalne" kolory.
Pzdr
M
Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules