Forums

Go Back   The TrekEarth Forums > TrekEarth Forum Home > Photos

Notices

Reply

Thread Tools Display Modes

Great regis 2008-05-14 2:16

Obłędna ta krówka :D
Idealnie ułożona w kadrze
Chyba musiała mieć jakiś deal z fotografami - co ? :)
Pozdrawiam

Old 05-14-2008, 09:35 AM
Asiulus Asiulus is offline
TE Junior Member

Default To regis: Jasne, że deal był ;-)

Przecież od razu widać, że to DEALerka! Al Capone mleczarstwa, Draakul czworonogów i Miss Publiczności fryzjerów. (Chciałabym w to wmieszać Bonda, ale mi się pomysły skończyły...)
Cieszę się, że Ci się podoba - w końcu to post dziękczynny za pomoc w założeniu konta (pewnie już nie pamiętasz - TE nie akceptowało mojego maila).
Lubię to zdjęcie, bo to były początki mojego cyfrówkowego focenia a się udało - mimo braku sprzętu i talentu. Szkoda tylko, że to maksymalny rozmiar, jaki mam.
Pozdrawiam
Asia
Reply With Quote
Old 05-14-2008, 10:56 AM
regis regis is offline
TE Newbie

Default Re: To regis: Jasne, że deal był ;-)

Hehe - no tak :D

Widać, że dziwnie jej z pyska patrzy :)

Oczywiście, że pamiętam sprawę z kontem, ale gapa ze mnie że nie zauważyłem dedykacji :)

No ale to dlatego, że naprawdę rzadko tu komentuję

Głównie przesiaduję na obiektywnych. Namierzyłem tam Twoje (chyba) konto, ale z tego co widzę nie udzielasz sie tam za bardzo, co ? :)

Dzięki zatem jescze raz :)

Pozdrawiam
Reply With Quote
Old 05-14-2008, 11:55 AM
TE Junior Member

Na Obiektywnych to wręcz bardzo się nie udzielam ;-)Zniechęciła mnie agresja i przekonanie niektórych komentujących o monopolu na posiadanie racji. Wkurza mnie np. kiedy ktoś daje mi minus za konstruktywną krytykę, nie dlatego, że nie spełnia ona wymogów krytyki, ale za to, że ktoś się z nią nie zgadza. W zasadzie drobiazgi i może trzeba było to przeczekać, ale zabrakło mi cierpliwości...
Może kiedyś, jak już dorobię się porządnych zdjęć i stalowych nerwów, wrócę tam. Obecnie dumam, co by tu wstawić na OnePhoto - mimo obłąkanych komentatorów, darzę ten portal ciepłymi uczuciami - trudno ocenić, czy z wzajemnością ;-)(ale to w końcu moja pierwsza galeria).
Problem w tym, że nie mam zdjęć, które wszystko mają jak trzeba - jak kadr udany, to jakość nie ta, albo temat zbyt banalny - gorzkie żale mogłabym kontynuować jeszcze długo. Jak sądzisz - czy coś z mojej galerii TE ma szansę przeżyć na OPH? Jeśli znajdziesz chwilę, proszę wskaż mi faworyta (Krowa już bryluje na OPHowych salonach. Koza też ;-))
Hmmm... TE mimo większego odsetka gniotów jest przyjaznym portalem - nie spotkałam się tu ze złośliwościami jak na polskich stronach, ludzie raczej nie traktują się jak wrogów.
Uff, zebrało się babie na zwierzenia ;-)
Pozdrawiam
Reply With Quote
Old 05-14-2008, 12:38 PM
regis regis is offline
TE Newbie

Hmm

Rozumiem w czym rzecz
W sumie pewnie podobne rzeczy się dzieją i na innych miejscach.
Być może pewnym rozwiązaniem jest rezygnacja z jakichkolwiek oden, punktów, itd - bo to one są głównie źródłem swoistego zamętu.

Być może warto spróbować ponownie ? - tym razem z większym dystansem
Co do zagranicznych portali to masz rację - tu raczej jest sielanka.

Tylko czy o to też chodzi ?

Niestety, ale zauważyłem, że przekłada się to na poziom samego komentowania - głównie to jakieś kurtuazyjne wizyty bez jakiś głębszych przemyśleń czy też pomocnych wskazówek. Wszystko zawsze jest super, byle było kolorowe - coś w stylu przesadzonego "British Politeness". Brakuje mi tu po prostu jakiś konkretów, ale to pewnie moja natura bierze górę :)

Wiesz - osobiście siedzę w temacie pejzażu i przyznam szczerze, że załamuje mnie czasem ignorancja widzów. Obecnie wszystko zalewają kolorowe, przesadzone hdr-y i oczom nie wierzę jak czytam zachwyty pod nimi. No kurczę, ale czy naprawdę nikt nie widzi pewnych niedoróbek ?

Nie chodzi tu teraz o jakieś wielkie zbawianie świata :D, ale po prostu o zwykłe, trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Sam chętnie poczytał bym jakieś konstruktywne porady pod moimi pracami - bo nie ma nic lepszego jak kubeł zimnej wody wylany na głowę :)

Póki co z tego powodu niestety ale muszę być swoim największym krytykiem (co jest niby ok - bo czasem podchodzę do rzeczy zbyt perfekcjonalnie :D), ale wiadomo, że to nie to samo co obiektywne spojrzenie drugiej czy trzeciej osoby.

Na rodzimych portalach z drugiej strony na ogół trafiamy na brutalną szczerość :D
A przecież można połączyć jedno i drugie - nieprawdaż ? :)
Po co od razu zjechać kogoś za dane zdjęcie jak można po prostu zasugerować pewne zmiany w miły i rzeczowy sposób.

Tyle, że to chyba cholernie trudne jest :]

Co do tych typów na OPH to ... hmm
Nie znam w sumie tego portalu, więc nie wiem co tam się podoba.
Poza tym moją ulubioną tematykę znasz, więc nie będę tu chyba dobrym doradcą

Kilka luźnych typów :

http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=3&p=869312 (może BW)
http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=3&p=880152
http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=3&p=846569
http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=3&p=818613

Pozdrawiam
Reply With Quote
Old 05-15-2008, 11:50 AM
TE Junior Member

Hmmm. Masz rację - z jakością komentów bywa różnie. Czasem można tu odnieść wrażenie, że rozmnażają się metodą "kopiuj - wklej" na podłożu cukrowym.
Tak się tworzy TWA, bez którego ani rusz ;-)
Tak, zdecydowanie lepiej jest pisać czy na plus, czy na minus, byle konstruktywnie. Ja raczej nie mogę Ci służyć fachową opinią. Muszę się jeszcze duuużo nauczyć, no i jak się robi zdjęcie przestarzałym kompaktem z uszkodzoną matrycą (chyba matrycą - bardzo jasne partie zdjęcia przypominają żaluzje)to trudno oceniać jakość obrazu. Subiektywnie natomiast... Uważam, że jakość Twoich zdjęć zawsze jest na wysokim poziomie. Jakość obrazu prima sort, światło i ekspozycja miodne, kadry dopracowane (ale czemu latarnię na ostatnim zdjęciu masz tak centralnie? Chyba ze względu na odbicie, hmmm? To chyba jedyny Twój kadr, który nie bardzo do mnie kompozycyjnie gada). Za to jest na TE przynajmniej kilku autorów zdjęć krajobrazu, którzy wiedzą, co robią. Z OPH zapamiętałam Salwanowicza i Maćka Duczyńskiego.

Aj, zapomniałam podziękować za kilka "typów". Może zaryzykuję z przekątną uliczką.
Wiesz, byłam trochę zaskoczona, że zaproponowałeś Queen's View http://www.trekearth.com/viewphotos.php?l=5&p=846569. Podejrzewałam, że perfekcjonistyczne podejście nie pozwoli Ci dopuścić tego zdjęcia do "obrotu" ;-) Chciałabym się dowiedzieć, co sądzisz o tym zdjęciu. Mz jego najsłabszą stroną jest niebo, tu w wersji nieco tuningowanej (na oryginale było jaśniejsze). Wtedy nawet nie wiedziałam, że istnieją filtry...

I znów się rozpaplałam ;-)
Pozdrawiam
Asia
Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules